Jak pielęgnować skórę? Różne typy cery

jak pielęgnować skórę

Pielęgnacja skóry to temat, który jest zbyt często zaniedbywany. Ludzie zwykle skupiają się na zewnątrz i nie dbają o swoją skórę od wewnątrz. Pielęgnację skóry należy traktować poważnie, ale niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z negatywnych skutków, jakie mogą mieć produkty do pielęgnacji skóry. Te negatywne skutki mogą obejmować zwiększenie wrażliwości skóry, wywoływanie trądziku i utrudnianie naturalnego procesu gojenia się skóry.

Pielęgnacja skóry: pielęgnacja cery dojrzałej

Starzenie się jest nieuniknione, ale sposób, w jaki się starzejemy, nie jest. Skóra starzejąca się wygląda inaczej niż skóra młoda i znalezienie dla niej najlepszych produktów może być trudne. Jaki jest najlepszy sposób na młodzieńczy wygląd? Istnieje wiele mitów na temat tego, co sprawia, że dana osoba wygląda młodziej, ale są pewne rzeczy, które każdy powinien zrobić, aby zachować młodzieńczy wygląd.

Jednym z nich jest stosowanie naturalnych produktów, bezpiecznych dla skóry dojrzałej. Najważniejszą rzeczą przy wyborze tych produktów jest znalezienie takiego, który da efekty bez skutków ubocznych i reakcji alergicznych.

  1. Znajdź krem nawilżający z SPF 15 lub wyższym.
  2. Rano i wieczorem nałóż nawilżający krem przeciwstarzeniowy, w tym na szyję, dekolt i dłonie.
  3. Wymień balsam do ust na produkt z olejkiem miętowym do ust
  4. Użyj peelingu zamiast środka czyszczącego.
  5. Dodaj awokado do codziennej pielęgnacji skóry zamiast mydła.
  6. Zmyj makijaż miodem zamiast wody lub płynu do demakijażu, a następnie zastąp go kremem nawilżającym lub kremem pod oczy.
medipage dermatologia archiwum rozne typy cery

Pielęgnacja skóry: pielęgnacja cery suchej

Sucha skóra to powszechny problem, z którym boryka się wiele osób. Charakteryzuje się brakiem naturalnej produkcji sebum oraz niezdolnością skóry do zatrzymywania wody. Istnieje kilka sposobów na pozbycie się suchej skóry, ale najskuteczniejszym sposobem jest stosowanie dostępnych bez recepty produktów leczniczych, które pomagają nawilżyć skórę i zwiększyć jej zdolność do zatrzymywania wody.

Najpopularniejszym dostępnym bez recepty produktem do pielęgnacji skóry suchej są kąpiele owsiane, które są łatwym i niedrogim sposobem na złuszczanie skóry przy jednoczesnym zapewnieniu jej nawilżenia.

Produkty do pielęgnacji skóry suchej mają na celu nawilżenie suchej skóry poprzez zastąpienie wilgoci utraconej z organizmu. Pomagają również zapobiegać tworzeniu się płatków i zmniejszają podrażnienia. . Większość produktów do pielęgnacji skóry suchej zawiera środki nawilżające, takie jak formuły gliceryny lub kwasu hialuronowego, które zapewniają nawilżenie. Mogą również zawierać dodatkowe składniki, które pomagają zachować zdrową skórę i zmniejszają efekty starzenia, w tym przeciwutleniacze i witaminy. Inne składniki są używane do zwalczania problemów spowodowanych suchością, takich jak swędzenie i podrażnienie.

Pielęgnacja skóry: pielęgnacja cery tłustej

Skóra tłusta to częsty problem, z którym ludzie borykają się na co dzień. To także jeden z najtrudniejszych problemów do rozwiązania. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczyniać się do wytwarzania nadmiernego sebum, w tym hormony, genetyka i czynniki środowiskowe. Jednak najczęstszą przyczyną jest nadczynność gruczołów łojowych.

Jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji skóry jest utrzymanie jej świeżości i nawilżenia. Dzieje się tak, ponieważ sucha skóra może łatwo prowadzić do wyprysków, a tłusta skóra może prowadzić do trądziku. Pierwszym krokiem w oczyszczaniu twarzy jest otwarcie oczu i ust, a następnie płukanie ich ciepłą wodą przez około 30 sekund. Powinieneś również użyć płynu do demakijażu, który usunie brud i makijaż z twarzy. Następnie należy nałożyć krem nawilżający, który nawilży skórę, jednocześnie chroniąc ją przed promieniami UV.

Należy również uważać, aby nie przeczyszczać ani zbyt mocno nie szorować twarzy, ponieważ może to uszkodzić naturalne olejki na twarzy i doprowadzić do zaczerwienienia lub podrażnienia.