Dermatologia Estetyczna - archiwum chronologiczne

Wydawany od 1999 roku dwumiesięcznik pod patronatem Sekcji Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, indeksowany w Rankingu Polskich Czasopism Naukowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz w Index Copernicus

Powrót do listy artykułów

Wpływ stosowania retinaldehydu na zmiany rumieniowe w trądziku różowatym

Wpływ stosowania retinaldehydu na zmiany rumieniowe w
tršdziku różowatym

nr 1
(42)/styczeń-luty 2006

Wpływ stosowania retinaldehydu na zmiany
rumieniowe w tršdziku różowatym

Słowa kluczowe: tršdzik różowaty, rumień twarzy, poszerzenie
naczyń  skóry, nadreaktywnoœć naczyń twarzy

Tršdzik różowaty jest częstš chorobš obejmujšcš
skórę twarzy, o dotšd nieustalonej przyczynie. Leczenie
tršdziku różowatego nadal stanowi problem.
Głównym objawem i największym problemem terapeutycznym sš
zmiany naczyniowe o typie rumienia i teleangiektazji.

Celem pracy była ocena efektów stosowania preparatu z
retinaldehydem (kremu Diroseal) u pacjentów z tršdzikiem
różowatym. Stosowanie tego preparatu spowodowało u 45%
badanych zmniejszenie rumienia skóry twarzy.

The effect of using retinaldehyde in the
erythema lesions in rosacea

Key words: rosacea, facial redness, facial vessel dilatation, facial
vessel hipersensivity

Rosacea is common disease of unknown cause involving facial skin.
The  rosacea treatment still remains a problem. Main symptoms,
the worst therapeutic problem are vascular lesions like erythema end
teleangiectasies.

The purpose of the study was undertaken to evaluate the effectiveness
of preparation including retinaldehyde (Diroseal) in the treatment of
rosacea. The application of this preparation caused improvement of skin
redness in 45% of rosacea patients.

 

Inne

Medycyna estetyczna na Facebooku

Dermatologia estetyczna na Facebooku